• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • А вже весна, вже березень почався, Дзвенять пташині радісні пісні. І хоч квітками сад не заквітчався, Та дні стоять погожі і ясні.

А вже весна, вже березень почався, Дзвенять пташині радісні пісні. І хоч квітками сад не заквітчався, Та дні стоять погожі і ясні.

2021-03-22

/Files/images/tijden_bezpeki/22 березня.jpg

Сьогодні, 22 березня, в закладі дошкільної освіти № 24 «Сонечко» пройшло свято до дня весняного рівнодення.

22 березня, в день весняного рівнодення, здавна святкували день Жайворонка. Вважалося, що саме в цей день прилітають з теплих країн сорок різних птахів і перша з них - жайворонок! По традиції до цього дня господині випекали булочки у вигляді жайворонків з пісного дріжджового тіста, оскільки птиці до цього дня повертаються з вирію.
У народі вірили, що ці птахи приносять на своїх крилах весну і тепло. Цей день зустрічали з піснями - кричалками, якими прославляли природу, прощалися з Зимою, закликали Весну, запрошували в гості тепло, а пісні - заклички співалися для перших перелітних птахів.
Педагоги закладу підготували цікаву розвагу, метою якої було виховання у дітей любові до традицій українського народу . Малюкам розповідали про традиції святкування цього дня, разом з дітьми розучували українські народні веснянки, вірші про весну.
У дитячому садку «Сонечко» малята разом з вихователями власноруч зробили жайворонків та розвісили їх на деревах, співаючи: «Жайворонки - друзі, прилітайте до нас! Ось вам – хліба, а нам – літа!» І, як бонус – смак пишної здоби.
Кiлькiсть переглядiв: 17

Коментарi