• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка медичної сестри

11 січня відбувся тренінг для медичних сестер в місті Бахмут. Проводила його команда тренерів ЮНІСЕФ, це практикуючі лікарі Донецької області, які розповіли про спалах захворюваності на Кір .

За даними ЮНІСЕФ, кір залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі, навіть незважаючи на наявність відносно безпечною і ефективною вакцини. Невакцинованих діти раннього віку піддаються найвищому ризику захворювання на кір і розвитку ускладнень, включаючи смертельний результат.

Довідка:

Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання, яке швидко передається повітряно-крапельним шляхом.

Основні симптоми:

висока температура (до 40,5 ° C), характерна корова плямисто-папульозний висип, кашель, нежить, рідше - блювота і діарея.

"Візитна картка" кору - набряклість, отдутловатость особи.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 день.

Кір загрожує ускладненнями - пневмонією, вушної інфекцією, запаленням мозку - енцефалітом, втратою зору, а також може призвести до інвалідності і смерті.

Вірус кору може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишив приміщення.

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Ліків від кору не існує. Єдиний спосіб захиститися від хвороби - вакцинація.

Нагадуємо , все , що можуть зробити лікарі - це лікувати симптоматику (пом'якшувати кашель, збивати температуру). Тому єдиний спосіб захиститися від кору - пройти двоетапну вакцинацію./Files/images/dokumenti_dnz/2abd4d1b4549a5a6f9e966505231e9916dad3016.jpg/Files/images/dokumenti_dnz/53fb7370ad2d19c97d0c21797b51da2e.jpg/Files/images/dokumenti_dnz/kor_esli_rebenok_kontaktiroval_s_bolnim_koryu_big.jpg/Files/images/dokumenti_dnz/kor_vakcinaciya_kpk_v_ukraine_big.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 469

Коментарi